Prezrite si náš kompletný sortiment v našom E-shope

Slnečný kolektor RAMZES

Kód tovaru: 1301

RAMZES je najkvalitnejší plochý slnečný kolektor vyrábaný na Slovensku za bezkonkurenčnú cenu! Slnečný kolektor Ramzes je určený na ohrev TÚV, bazénov a podporu vykurovania so samotiažovou a nútenou cirkuláciou. Inštaluje sa vo vertikálnej a horizontálnej polohe. Vývody zo slnečného kolektora sú závitové ¾“. Rám slnečného kolektora je z Al-Mg-Si vysokopevnostných profilov, dno kolektora je z Al plechu. Solárne sklo je v hlavnom ráme uchytené pomocou špeciálneho U profilu z materiálu Al-Mg-Si. Absorbér je hliníkový plech s vysokoselektívnou vrstvou Mirotherm, na ktorom je mechanicky prichytený 11-radový medený register s dokonalou CNC Technológiou Solar Absorber LAUGOTHERM – bezkonkurenčná účinnosť a kvalita.

Technológia Solar Absorbér Laugotherm
Je technológia mechanického tvarovania dvoch plechov, pri ktorej je dosiahnuté klzné spojenie rúrok registra s absorbérom. Zabezpečuje dlhodobú bezproblémovú funkčnosť s kvalitným a dokonalým kontaktom odovzdávania tepla z absorbéra do teplonosnej kvapaliny.
Slnečný kolektor
Viac informácií o slnečnom kolektore Ramzes sa dozviete TU!

 

509.00€
V oblasti vývoja a výroby kúrenárskej techniky na našom trhu stabilne pôsobíme už 30 rokov. Sme držiteľom certifikátu ISO 9001Solar Keymark.
Naša spoločnosť má pre Vás cenovo najvýhodnejšie solárne zostavy na slovenskom trhu so zárukou 10 rokov.
Vysoká absorbivita, minimálna emesivita, maximálny výkon, nízky hydraulický odpor, vysoká pevnosť - to sú silné stránky našich slnečných kolektorov RAMZES s technológiou Solar Absorber Laugotherm.
Pre pohodlné elektrické kúrenie sme pre Vás vyvinuli elektrický kotol SYNCHRO, ktorý svojimi funkciami a prevedením uspokojí aj náročného užívateľa.
U nás nájdete kompletné príslušenstvo pre solárne systémy ako aj komponenty potrebné pre realizáciu atypických riešení a realizáciu viac okruhových systémov a ich riadení.
Slnečné kolektory RAMZES sú držiteľom certifikátu SOLAR KEYMARK a sú zaradené do zoznamu zariadení MH SR, na ktoré je možné využiť dotáciu podporovanú európskou úniou v programe "Zelená domácnostiam" ako aj v českej republike v programe "Nová zelená úsporám".
Tu nájdete dôležité informácie ohľadom správneho výberu Vášho slnečného kolektora, ktoré Vám pomôžu pmocou jednoduchých obrázkov pochopiť ich základné rozdelenie a ich vlastnosti v určitých podmienkach. 
Ukážka montáži slnečných kolektorov RAMZES.
Výkresy zapojenia slnečných kolektorov, výkresy uchytenia slnečných kolektorov, výkresy odvzdušnenia slnečných kolektorov, schémy pripojenia elektrického kotla SYNCHRO, návody, prospekty
Jozef Kukuča – LAUGOTHERM, 913 04 Kostolná-Záriečie 187
tel/fax: +421 32 652 67 67 ° mobil: 0905 343 125  
mobil: 00421905 965 680 - ENGLISH 

e-mail: laugotherm@laugotherm.sk