Prezrite si náš kompletný sortiment v našom E-shope

Elektromagnetická úpravovňa vody

Kód tovaru: 1

Elektromagnetická úpravovňa vody Crystal IP65 N

Zariadenie slúži na elektromagnetickú úpravu vody čo spôsobuje zamedzenie tvorby vodného kameňa v bojléroch, kotloch ústredného kúrenia, potrubných systémoch, prívodoch do pračiek, spŕch a vodovodných batérií. Úpravovňa mení iba fyzikálne vlastnosti vody, čím zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa a spôsobuje rozpúšťanie starých nánosov. Nemení však chemické zloženie vody.

Cena TU! (kód v cenníku: 029, 030)

 

Princíp činnosti:
Dôsledkom chemického zloženia vody vzniká usadzovanie vodného kameňa na stenách potrubí. Tvrdá voda obsahuje mnoho uhličitanu vápenatého a mnoho rozpustných solí. Ak koncentrácia týchto uhličitanov prekročí hodnotu rozpustnosti vo vode najmä pri zohriatí dochádza k vylučovaniu v tuhej forme, kryštály sa začnú pevne nanášať na steny potrubia. Vysoko účinné rozmietavé elektromagnetické pole, ktoré vytvára cievka navinutá na potrubí spôsobuje narušovanie iónových väzieb molekúl hydrouličitanu vápenatého rozpusteného vo vode. Kryštalická štruktúra je rozbitá a vzniká kal uvedených solí, ktoré nemajú schopnosť sa pevne usadiť a postupne rozpúšťajú aj staré usadeniny. Voda má zmenené fyzikálne vlastnosti, nie však chemické. Takto upravenej vode sa vrátia pôvodné vlastnosti po 3-4 dňoch.

 

Základné technické parametre

Napájacie napätie 230V + 10%, -15%, 50Hz

Maximálny príkon 2 VA

Trieda ochrany II

Krytie EMUV 02 B IP 65 – vhodný do vlhka a prachu

Max. priemer potrubia – priemer max 1 ½“

Max. prietok 4 m3/h

0.00€
V oblasti vývoja a výroby kúrenárskej techniky na našom trhu stabilne pôsobíme už 30 rokov. Sme držiteľom certifikátu ISO 9001Solar Keymark.
Naša spoločnosť má pre Vás cenovo najvýhodnejšie solárne zostavy na slovenskom trhu so zárukou 10 rokov.
Vysoká absorbivita, minimálna emesivita, maximálny výkon, nízky hydraulický odpor, vysoká pevnosť - to sú silné stránky našich slnečných kolektorov RAMZES s technológiou Solar Absorber Laugotherm.
Pre pohodlné elektrické kúrenie sme pre Vás vyvinuli elektrický kotol SYNCHRO, ktorý svojimi funkciami a prevedením uspokojí aj náročného užívateľa.
U nás nájdete kompletné príslušenstvo pre solárne systémy ako aj komponenty potrebné pre realizáciu atypických riešení a realizáciu viac okruhových systémov a ich riadení.
Slnečné kolektory RAMZES sú držiteľom certifikátu SOLAR KEYMARK a sú zaradené do zoznamu zariadení MH SR, na ktoré je možné využiť dotáciu podporovanú európskou úniou v programe "Zelená domácnostiam" ako aj v českej republike v programe "Nová zelená úsporám".
Tu nájdete dôležité informácie ohľadom správneho výberu Vášho slnečného kolektora, ktoré Vám pomôžu pmocou jednoduchých obrázkov pochopiť ich základné rozdelenie a ich vlastnosti v určitých podmienkach. 
Ukážka montáži slnečných kolektorov RAMZES.
Výkresy zapojenia slnečných kolektorov, výkresy uchytenia slnečných kolektorov, výkresy odvzdušnenia slnečných kolektorov, schémy pripojenia elektrického kotla SYNCHRO, návody, prospekty
Jozef Kukuča – LAUGOTHERM, 913 04 Kostolná-Záriečie 187
tel/fax: +421 32 652 67 67 ° mobil: 0905 343 125  
mobil: 00421905 965 680 - ENGLISH 

e-mail: laugotherm@laugotherm.sk